Panel používateľa
Späť

FARBA ROKU 2021 podľa Pantone

Pridané: 28.1.2021 13:52:08 Počet zobrazení: 509

28 Január 2021

PANTONE 17-5104 Ultimate Gray (základná sivá) + PANTONE 13-0647 Illuminating (žiarivá žltá)

Pantone2021

PANTONE 17-5104 Ultimate Gray + PANTONE 13-0647 Illuminating

Farebné spojenie, ktoré prináša posolstvo sily a nádeje, posolstvo, ktoré je trvalé aj povznášajúce.

Keď ľudia hľadajú spôsoby, ako si dobiť energiu, rozjasniť svoje dni a mať nádej v čase pretrvávajúcej neistoty spôsobenej pandémiou koronavírusu, tieto farby prinášajú povzbudenie a uspokoja našu snahu o vitalitu. V neistých a ťažkých časoch prichádzajú s prísľubom niečoho slnečného a priateľského.

„Výber dvoch nezávislých farieb zdôrazňuje, ako sa rôzne prvky spájajú, aby vyjadrili odkaz sily a nádeje, ktorý je trvalý aj povznášajúci. Spojenie stálej Ultimate gray so žiarivou žltou farbou Illuminating je posolstvom pozitivity a pevnosti. Praktická a skalopevná, ale zároveň hrejivá a optimistická. Ide o farebnú kombináciu, ktorá nám prináša
pocit odolnosti a nádeje a zároveň povzbudzuje a povznáša ľudského ducha.“
 

– Leatrice Eisemanová, výkonná riaditeľka The Pantone Color Institute

  • PANTONE 13-0647 Illuminating je jasná, veselá a iskrivá žltá farba preniknutá hrejivou slnečnou energiou. 
  • PANTONE 17-5104 Ultimate Gray je symbolom pevných a spoľahlivých prvkov, ktoré sú trvácne a poskytujú pevný základ. Farba kamienkov na pláži, skál a prírodných prvkov, ktorých zvetraný vzhľad zdôrazňuje schopnosť obstáť v skúške času. Ultimate Gray dáva pocit vyrovnanosti, stálosti a odolnosti.

Obidve farby boli vybrané zo vzorkovnice Pantone‘s Fashion, Home + Interiors. Ide o farebný systém, ktorý definuje textilné materiály pre textilnú výrobu a módny priemysel.

Pantone 2021 aplikacia

Niečo o „PANTONE farba roka“
Farba roka od spoločnosti PANTONE už viac ako 20 rokov ovplyvňuje vývoj produktov a rozhodovanie o nákupe vo viacerých odvetviach vrátane módy, bytového vybavenia a priemyselného dizajnu, ako aj obalov výrobkov a grafického dizajnu.

Viac informácií na oficiálnej stránke www.pantone.com

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info