SATAjet X 5500 RP

Revolučný tryskový systém. SATAjet X 5500 RP – „extra-rychlá“ pre maximálnu pracovnú rýchlosť pri optimalizovanej vysokotlakovej technológii a nízkej tvorbe lakovacej hmly.
930.00 €
Dočasne vypredané
Máte otázku? Radi Vám poradíme.

Charakteristika produktu

Revolúcia v lakovaní vďaka unikátnej novej striekacej pištoli SATAjet X 5500. SATA prichádza s novým systémom X-trysiek, ktorý udává celkom nový smer. Revolučná novinka bola predstavená na veľtrhu Automechanika vo Frankfurte v roku 2018.

Tryskový systém je vytvorený jednoducho. Zachované zostávajú obidve technológie - HVLP i RP - a pre každú sú k dispozícii trysky v tvare písmena „I“ alebo „O“. S rastúcimi veľkosťami trysiek pri obidvoch technológiách (HVLP/RP) a formami lúča O alebo I rastie tiež množstvo materiálu vycházajúceho z trysky, a to konštantne - čo znamená, že výška a šírka lúča zostávajú rovnaké vo všetkých veľkostiach trysiek.

Hlavné vlastnosti trysiek „I“ = natiahnutý lúč s malou prechodovou zónou, zlepšená kontrola behom aplikácie, redukované množstvo nánosu materiálu v porovnaní so súčasnými tryskami alebo „O“ tryskami. Oproti tomu vlastnosti trysiek „O“ sú = oválny tvar lúča s väčšou prechodovou zónou, mokrý stred lúča pre vyššiu pracovnú rýchlosť, nános materiálu je o niečo vyšší než u „I“ trysiek.

Aby ste dokázali správne určiť, ktorý typ trysky je vhodný práve pre Vás a do Vašich pracovných podmienok ako náhrada za súčasnú trysku, SATA vyvinula špeciálnu aplikáciu, ktorú si môžete stiahnúť do svojho smartfónu, či už z Google play alebo AppStore, pod zázvom „Nozzle finder. TU jednoducho zadáte potrebné porovnávacie kritéria a SATA Vám presne určí, ktorý typ novej trysky Vám bude nejviac vyhovovať.

Výhody tejto novej pištole ale nespočívajú iba v novom systéme trysiek. Pištoľ je naviac omnoho tichšia pri používaní vďaka Flüsterdüse™ tichej tryske, pri ktorej bola optimalizovaná geometria prúdenia a tým sa znížila hladina hluku v relevantných frekvenčných oblastiach. Je tiež oveľa jednoduhšia na údržbu, keďže už nie je potrebný rozdeľovací krúžok vzduchu, ktorý údržbu sťažoval, takže je teraz omnoho jednoduhšie a rýchlejšie pistoľ vyčistiť. Nespornou výhodou je tiež efektivita pištole, keďže vďaka novému systému trysiek je možné pri rovnakom štýle aplikácie dosiahnúť výrazných úspor materiálu.

STANDARD vs DIGITAL

SATA implementovala digitálny ukazovateľ vstupného tlaku vzduchu do tela pištole verzie DIGITAL. Umožňuje to dosiahnuť reprodukovateľné výsledky.

Vo verzii STANDARD digitálny ukazovateľ nie je. Môžete si ho objednať ako príslušenstvo - digitálny ukazovateľ SATA Adam 2.

Produkt je vyrobený v Nemecku a splňuje štandardy najvyššej kvality. 

Želáte si podrobnejšiu dokumentáciu o SATAjet 5500 X, kliknite tu.  

 

Varianty produktu 

STANDARD  RPS nádobky 0,6 l / 0,9 l (po 1 ks) - otočný kĺb
DIGITAL  RPS nádobky 0,6 l / 0,9 l (po 1 ks) - otočný kĺb

 

 

 

 

LOGO sata 2021

Začiatky firmy nachádzame v roku 1863 kedy Friedrich Carl Bauer založil Gretsch & Cie. GmbH vo Feuerbachu. SATA vyrába striekaciu techniku najvyššej kvality, disponuje vlastným vývojovým a školiacim centrom. SATA dlhodobo patrí medzi najviac inovatívne firmy v Nemecku.