Panel používateľa

Koopmans ECOLEUM - Olejová lazúra na drevo v exteriéri, bezfarebná 1 l

Koopmans ECOLEUM - Olejová lazúra na drevo v exteriéri, bezfarebná 1 l

Koopmans ECOLEUM - Hlboko penetrujúci produkt na ochranu dreva s UV filtrom na báze ľanového oleja. Ideálny pre exteriér. bezfarebný, 1l

20,64 € s DPH

Skladové číslo: 845000

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: KOOPMANS

Mám otázku

Charakteristika

KOOPMANS Ecoleum je hlboko penetrujúci náter na ochranu dreva v exteriéri s UV filtrom na báze ľanového oleja s vysokým obsahom pevných látok. Možno ho nanášať na neopracované drevo. Je ideálny na impregnáciu záhradného nábytku (ploty, pergoly, altánky a pod.), chráni záhradný nábytok a drevené fasádne prvky. Ecoleum má vysoký obsah sušiny - až 90% a len 10% organických rozpúšťadiel s prídavkom vosku a diamínu (vo väčšine farieb je to 50 - 70%). V dôsledku tohto, jedna vrstva Ecoleum zodpovedá 3 – 4 vrstvám bežného ochranného náteru na drevo.

Oblasť použitia

  • záhradný nábytok (ploty, pergoly, altánky a pod.)
  • drevené fasádne prvky
  • exteriér

Výhody

  • jednoduchá aplikácia
  • príjemná vôňa ľanového oleja
  • vytvára prirodzený a hodvábny povrch
  • silne impregnačný náter s vysokým obsahom pevných látok
  • vytvára trvanlivú povrchovú ochrannú vrstvu odolnú voči UV

Výdatnosť: 15 – 25 m²/l (závisí od nasiakavosti povrchu, druhu dreva a spôsobu aplikácie)

Lesk: matný

Aplikácia

Povrch by mal byť pevný, suchý, čistý, bez nečistôt, mastnoty a pod. Zašednuté drevo očistite vhodným prípravkom (napr. Houtcleaner). Dobre premiešajte a naneste jednu vrstvu. Náter je suchý po 24 hod. Druhú vrstvku nanášajte len na neopracované drevo. Medzi vrstvami nechajte náter schnúť 24 hod. Vyhnite sa aplikácií hrubej vrstvy, náter rovnomerne rozotrite po povrchu. Na drevo už impregnované produktom Ecoleum, ktoré potrebuje renováciu, je možné po očistení naniesť jednu vrstvu náteru. Je vhodné naniesť takúto vrstvu raz za rok (na jar).

Aplikácia štetcom alebo valčekom.

Pred použitím si prečítajte technický list.

 

Technický list pdf

 

logo

Koopmans je známy a rešpektovaný holandský výrobca farieb. Predstavuje viac ako 135 rokov, počas ktorých malá remeselná výroba vyrástla do popredného výrobcu farieb s jedným z najmodernejších závodov v Európe.

Obsahuje: 2-Butanón-oxím (CAS 96-29-7) akobalt soľ kyseliny 2-ethylhexánovej (CAS 68409-81-4). Môže spôsobiť alergickú reakciu.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info